Płyn do udrażniania głowic silny Nozzle Rocket 100ml Powiększ do pełnego rozmiaru

Płyn do udrażniania głowic silny Nozzle Rocket 100ml

Bardzo silny płyn do udrażniania zaschniętych głowic w drukarkach atramentowych Nozzle Rocket. Polecany do głowic zintegrownych z kartridżem. Opakowanie 100ml.

Więcej szczegółów

Stan: Dostępny

97 dostępnych

14,00 zł

Zadaj pytanie

11 Inne produkty w tej samej kategorii:

Poprzednie
Następne

Płyn przeznaczony jest do udrażniania zatkanych dysz w głowicach-kartridżach do drukarek atramentowych. Jego specjalnie opracowany skład chemiczny umożliwia bardzo dokładne rozpuszczenie resztek zaschniętego atramentu. Ma zastosowanie we wszystkich kartridżach zintegrowanych z głowicą np. HP, Lexmark i niektórych Canon.

Opis użycia płynu:

W przypadku, gdy napełnimy atramentem kartridż i po pierwszych testach wydruku okazuje się, że nie wszystkie dysze zostały udrożnione, należy kartridże wyjąć z drukarki i ustawić głowicą drukującą do góry (jak pokazano na zdjęciu).

Następnie aplikujemy kilka kropli płynu Nozzle Rocket na powierzchnię dysz wylotowych i czekamy, aż roztwór wpłynie do środka głowicy.

Instalujemy kartridże w drukarce i przeprowadzamy wydruk testowy. Ponieważ płyn Nozzle Rocket zawiera w sobie związki amoniaku, podczas wykonywania wydruku grzałka dyszy wylotowej podgrzewając płyn powoduje, że dochodzi do chemicznej eksplozji płynu i resztki zaschniętego atramentu wraz z kropelkami płynu Nozzle Rocket są wystrzeliwane przez dysze wylotowe na kartkę.

Płyn Nozzle Rocket można też zastosować aplikując go do środka kartridża.

Najlepszą skuteczność otrzymamy gdy płyn będzie podgrzany do temperatury 55°C. Bardzo ważne jest, aby nie przekroczyć tej granicy. Ponieważ płytki elektroniczne są przyklejone zbyt duża temperatura roztworu spowoduje ich odklejanie a zarazem uszkodzenie elektroniki kartridża. Jednocześnie aplikując płyn do środka trzeba go odessać za pomocą strzykawki z odsysaczem przez dysze wylotowe (ewentualnie specjalistycznym odsysaczem maszynowym).

UWAGA: Największą skuteczność otrzymujemy przy podgrzanym płynie do 55°C. Jednocześnie bardzo uważamy, aby nie przekroczyć tej granicy temperatury.

Po płukaniu kartridża płynem Nozzle Rocket zaleca się dodatkowo usunięcie resztek płynu aplikując do wkładu wodę destylowaną i usuwając resztki odsysając przez dysze wylotowe w głowicy.

Zadaj pytanie on-line

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu:

Telefon:32 767-95-20, 604 775 730

Napisz do nas
Kup teraz a zapłać za 14 dni także na raty

Newsletter